Firma Black System wspomaga nasze owady zapylające produkując dla nich super cienkie papierowe rurki wylęgowe z metalową warstwą, która stanowi barierę ochronną

Firma Black System wspomaga nasze owady zapylające produkując dla nich super cienkie papierowe rurki wylęgowe z metalową warstwą, która stanowi barierę ochronną

Black System rewolucjonizuje rolniczy świat dzięki rurkom dla owadów zapylających, a zwłaszcza dzikich pszczół (Osmia). Pszczoły murarki są znane ze skutecznego zapylania drzew owocowych.  

Jak funkcjonuje kultura Osmi? 

Dzikie pszczoły to samotnie żyjące owady. Są nieagresywne w stosunku do ludzi i zwierząt, ponieważ ze względu na swój styl życia nie muszą bronić gniazda. „Agritubes” opracowane przez firmę Black Systems zostały pomyślane  specjalnie dla Osmi, jako domki dla pszczół. Dzikie pszczoły składają jaja w łodygach roślin od marca do sierpnia i zabezpieczają takie gniazdo zamykając je ziemią lub przetrawionymi liśćmi. Larwa rozwija się jesienią. Hodowca Murarki otwiera łodygi, wyjmuje kokony w celu ich oczyszczenia, kontroli zdrowia i przesortowania. Kokony przechowuje się w chłodnym miejscu do czasu, aż pszczoły będą potrzebne w okresie kwitnienia drzew owocowych. I cykl składania jaj zaczyna się od nowa. 

Cóż nowego jest w tych słomkach? 

W porównaniu z klasycznymi słomkami kartonowymi, rurki produkowane przez Black System mają znacznie cieńszą ściankę, a tym samym od 40 do 60% wyższą wydajność z metra sześciennego. 

Te specjalne rurki papierowe mają ścianki o grubości zaledwie około 0,3 mm  i posiadają zintegrowaną zewnętrzną barierę ochronną wykonaną z cienkiego metalu, w tym przypadku z aluminium. Metal ten jest materiałem obojętnym, a zatem nieszkodliwym dla owadów, które i tak w rurkach nie stykają się z nim, tylko  z naturalnym papierem. Czterowarstwowe rurki są z jednej strony odporne na przekłucie przez szkodniki owadzie, a z drugiej  niezwykle łatwo dają się otwierać w celu wyjęcia z nich kokonów. 

Stanowią idealny hotel dla dzikich pszczół i optymalny instrument  kontrolny oraz narzędzie pracy tych, którzy hodują dzikie pszczoły. 

Kim jesteśmy? 

Startup wersalskiej firmy Black System produkuje słomki papierowe w swoich fabrykach we Francji, Austrii i na Słowacji starając się oferować konsumentom przyjazny dla środowiska produkt wytworzony w Europie. 

Czy życzą sobie Państwo więcej informacji. 

Kontakt: office-pl@black-system.eu